fbpx
ПН - ПТ: 09:00-16:00
СБ-НД: вихідний

Ендокринологічна гінекологія

Гінекологічна ендокринологія об’єднує в собі дві науки:

Гінеколо́гія (від грец. γυναίκα — «жінка» і λόγος — «вивчення») — галузь медицини, що вивчає захворювання, характерніi лише для жіночого організму, i насамперед, захворювання жiночої репродуктивної системи.

Ендокриноло́гія (від давоньогрецьких ἔνδον, endo, «всередині»; κρῑνω «відділяти»; and -λογία, -логія) — наука про будову та функції залоз внутрішньої секреції (ендокринних залоз); про речовини, що ними виробляються (гормони) та їх дію на організм людини (або тварини); а також про захворювання, що пов’язані з порушенням функції цих залоз.

Гінекологічна ендокринологія – це розділ гінекології, який вивчає гормональну функцію жіночого організму.

Лікар гінеколог-ендокринолог проводить діагностику і лікування захворювань, пов’язаних з порушенням виробки ендокринними залозами (гіпофіз, яєчники, наднирники, щитовидна залоза та інше) тих чи інших гормонів.

Діяльність ендокринних залоз у організмі тісно взаємопов’язана, тому нестача або надлишок одного з гормонів може викликати множинні порушення як функціонального стану багатьох (або усіх) ендокринних залоз, так і порушення регуляції різноманітних ланок обміну речовин.

Причини для звернення можуть бути різними: безпліддя, порушення менструального циклу (відсутність, нерегулярна, больова менструація та інше), перед менструальний синдром (біль у грудях, больові місячні, набряки, підйоми АТ та інше перед початком менструації), гіперандрогенія (підвищений вміст чоловічих статевих гормонів у крові) – надмірний ріст волосся, акне вульгаріс, клімактеричний синдром (приливи жару, пітливість, головний біль, порушення сечовипускання, лабільність настрою, порушення сну), ендометріоз, алопеція, порушення обміну речовин (ожиріння або дефіцит ваги), підбір контрацепції, урогенітальні розлади (сухість та дискомфорт у піхві, свербіж і печіння, нетримання сечі та інше), метаболічні розлади. Це неповний перелік проблем, якими займається гінекологічна ендокринологія.

Огляд має на увазі комплексне обстеження: збір анамнезу, консультація по вже наявних аналізах, призначення додаткових обстежень для уточнення діагнозу, при необхідності УЗД, МРТ, КТ.

Ви можете в будь-який зручний для вас час записатися на прийом і отримати детальну консультацію спеціаліста по усім питанням. Ми гарантуємо високу якість обслуговування, діагностики і лікування.

ЗАПИС НА ПРИЙОМ    ЗАПИС НА ПРИЙОМ